Wypożyczanie

Do wypożyczeń na zewnątrz uprawnieni są:

- pracownicy oraz studenci UMW,

- pracownicy naukowi oraz studenci innych wrocławskich uczelni państwowych (na mocy zawartego międzyuczelnianego porozumienia),

- pracownicy służby zdrowia z terenu województwa Dolnośląskiego.

Słuchacze niepublicznych szkół medycznych i wyższych i/lub spoza Wrocławia mogą zapisać się do Biblioteki UMW i korzystać ze zbiorów tylko na miejscu.

Po założeniu konta w Wypożyczalni na adres e-mail podany przez czytelnika zostanie wysłany automatycznie wygenerowany kod potrzebny do pierwszego zalogowania na konto. Należy to zrobić poprzez katalog online dostępny ze strony Biblioteki UMW. Jako login należy wpisać nr karty. Podczas pierwszego logowania system poprosi o nadanie własnego hasła do konta.

Osoby, które nie pamiętają swojego numeru konta proszone są o zgłoszenie się do Wypożyczalni.

Czytelnik, który zapomni swoje hasło, może samodzielnie odzyskać dostęp do swojego hasła w oknie logowania.


Zamawianie:

Książki należy zamawiać przez swoje konto biblioteczne w katalogu OPAC.

Przez Internet można zamawiać tylko dokumenty przeznaczone do wypożyczania.

Książki z lokalizacją „Wypożyczenie krótkoterminowe” wypożyczane są na okres 1 miesiąca. Książki z lokalizacją Katedry i Zakłady nie mogą być wypożyczone czytelnikom.

Książek znajdujących się w Filiach Biblioteki Głównej UM nie można zamawiać przez Internet. Wypożyczanie odbywa się na miejscu w Filiach (z wyjątkiem Filii nr 1 - Biblioteki Wydziału Farmaceutycznego, gdzie książki są udostępniane tylko na miejscu).

Strefa Wolnego Dostępu:

Książek z lokalizacją "Strefa Wolnego Dostępu" i "Strefa Wolnego Dostępu - wypoż. krótkoterminowe" nie można zamówić przez stronę internetową, jest do nich wolny dostęp.

Odbiór zamówionych książek:

Zamówione książki należy odebrać osobiście w Wypożyczalni przy ul. Marcinkowskiego 2-6 (I piętro).

Godziny otwarcia Wypożyczalni:
(od 1.10.2015 od 31.06.2016)

- poniedziałek - piątek godz. 8 – 20

- sobota godz. 9 – 15.

Zamówione książki, niezależnie od wybrania dostarczenia dokumentu, są do odebrania w Wypożyczalni przy ul. Marcinkowskiego 2-6 na I piętrze. Zamówienia nieodebrane w ciągu 7 dni są automatycznie anulowane przez system i nie ma możliwości prolongowania tego terminu. Należy mieć przy sobie elektroniczną legitymację (pracownicy, doktoranci i studenci UMW) lub kartę biblioteczną (pozostali czytelnicy). Czytelnicy którzy nie odbiorą zamówionych książek muszę liczyć się z czasową blokadą konta. W razie pytań prosimy o kontakt z Wypożyczalnią: 71-784-19-24.

Statusy i limity wypożyczeń:

Każdemu czytelnikowi przyporządkowany jest określony status, który definiuje ile książek i na jaki okres czasu może wypożyczyć. Swój status można sprawdzić poprzez swoje konto biblioteczne.

            Student UMW: 10 tytułów na 6 miesięcy (od 01.06. do 31.10.)

                                 15 tytułów na 6 miesięcy (od 01.11. do 31.05.)

            Doktoranci UMW: 10 tytułów na 12 miesięcy

            Nauczyciele akademiccy UM: 15 tytułów na 12 miesięcy

            Pozostali pracownicy UMW: 5 tytułów na 3 miesiące

            Pracownicy służby zdrowia: 5 tytułów na 3 miesiące

            Inni: 3 tytuły na 3 miesiące

Czytelnik może trzykrotnie prolongować termin zwrotu książek, o ile nie zostały one zarezerwowane, przez swoje konto (OPAC WWW), telefonicznie (71-784-19-24) lub wysyłając maila, w którym należy podać: imię i nazwisko oraz tytuły lub sygnatury prolongowanych książek (wypozyczalnia@umed.wroc.pl).

Samodzielnej prolongaty (OPAC WWW) można dokonać najwcześniej 90 dni przed upływem terminu zwrotu i najpóźniej w ostatnim dniu tego terminu.

Zwrot wypożyczonych książek:

Zwrotu wypożyczonych książek można dokonać za pomocą wrzutni na parterze, inteligentnej półki na I piętrze lub Wypożyczalni.

Uwaga!

Prosimy o uaktualnienie poprzez swoje konta biblioteczne adresów mailowych.