EBSCO

(dodano 2017.05.19)

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do zasobów naukowych wydawnictwa EBSCO. Mogą Państwo skorzystać z kolekcji:

eBook Clinical Collection - zawiera ponad 3.000 książek elektronicznych z różnych specjalności medycznych, biomedycyny, pielęgniarstwa, chirurgii, pediatrii, farmakologii, praktyki lekarskiej i ochrony zdrowia. Wszystkie książki w kolekcji zostały wydane w ostatnich latach. Starsze wydania są na bieżąco zastępowane nowszymi tak, aby użytkownicy mieli dostęp do najbardziej aktualnej zawartości. eBook Clinical Collection swoją tematyką obejmuje wszystkie dziedziny medycyny od pediatrii poprzez psychiatrię, aż po medycynę geriatryczną.

Wydawca stworzył także filmy instruktażowe, ułatwiające korzystanie z kolekcji:
Wyszukiwanie książek elektronicznych na platformie EBSCOhost
Zapisywanie e-książek na urządzenia mobilne

Food Science Source - jest to wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Szeroki zakres zawartych materiałów zapewnia użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy odnośnie każdego aspektu tej branży, w tym nauk o żywności, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp. W bazie danych można znaleźć ponad 2.5 miliona rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 800 publikacji różnego typu np.: czasopism, monografii i publikacji branżowych.

MEDLINE Complete - najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowych czasopism medycznych. Zapewnia dostęp do pełnych tekstów ponad 2.300 czasopism indeksowanych w MEDLINE. Wśród nich są czasopisma pełnotekstowe bez okresu karencji o najwyższych statystykach użytkowania w indeksie MEDLINE.

Nutrition Reference Center - to baza przeznaczona dla studentów i specjalistów zajmujących się dietetyką i żywieniem.  Zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania.

Scientific & Medical ART Imagebase - stworzona przez Nucleus Medical Art, obejmuje obszerną kolekcję możliwych do załadowania na własny dysk ilustracji medycznych i animacji. Baza jest idealnym narzędziem dla studentów i nauczycieli akademickich w zakresie anatomii, fizjologii, biologii i innych nauk pokrewnych, zawiera ilustracje medyczne i interaktywne materiały multimedialne 45 układów i regionów ciała oraz 20 specjalności medycznych. Baza zawiera kolekcję ponad 24.000 ilustracji i ponad 1.200 animacji o wysokiej jakości z zakresu anatomii, fizjologii, chirurgii, patologii, chorób, wad, urazów, embriologii, histologii i innych tematów medycznych.

Dostęp do baz został aktywowany do 10 lipca 2017 r., a dla kolekcji książek eBook Clinical Collection do 14 czerwca 2017 r.