Clinical Key Medical Education

(dodano 2019.01.04)

Biblioteka uzyskała dostęp do Clinical Key Medical Education. Jest to platforma edukacyjna, która powstała, aby w jak najlepszy sposób odpowiedzieć na potrzeby studentów i uczelni medycznych. Dzięki dostępowi do ponad 250 podręczników, 850  filmów i 88 000 zdjęć, do których łatwo można uzyskać dostęp za pośrednictwem inteligentnego wyszukiwania, studenci medycyny mogą znaleźć potrzebne informacje zawsze gdy ich potrzebują.
Funkcja Study Tools umożliwia wyróżnianie tekstu, sporządzanie notatek i zakładek w treści e-booków i zarządzanie nimi. Umożliwia także eksportowanie notatek do programu Microsoft OneNote oraz udostępnianie najważniejszych informacji i komentarzy innym użytkownikom ClinicalKey Medical Education. Aplikacje Study Tools na urządzenia mobilne  są dostępne na systemy iOS i Android, umożliwiając wyświetlanie zawartości książki na urządzeniach mobilnych, a po uprzednim pobraniu e-booków z sieci, można ich używać offline.
Pierwsze użycie Study Tools wymaga, uruchomienia pełnego tekstu rozdziału dowolnej książki. Platforma oferuje pomoc w obsłudze w postaci zestawu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ), który podaje rozwiązania ogromnego spektrum problemów.
System wymaga rejestracji z sieci Uczelni, jednak w wypadku, gdy użytkownik zakładał konto w innym serwisie wydawnictwa Elsevier (np. Scopus, Mendeley), konto to jest aktywne także tutaj.